Danzou - životopis

13. července 2009 v 14:51 | Yasu-chan
Vesnice:
Konohagakure (Konoha, Skrytá Listová vesnice)
Věk: 72
Narozeniny: 6. leden
Váha: 52,7 kg
Výška: 170 cm
Krevní skupina: AB
Hodnost: Rokudaime Hokage (Šestý Hokage)
První výstup manga/anime: Chapter 281/Shippuuden Episode 34
Danzou je jeden z radních ve Vesnici ukryté v Listech (Listové). Má víc v oblibě útočení a válku než pasivitu a mír. V minulosti bojoval se Sarutobim o pozici Třetího Hokage. Šéfuje tajné sekci ANBU, nazvané ROOT. Zdá se, že přišel o ruku, ale jak se to stalo, není známé.

Danzova minulost

V minulosti se ucházel o místo Třetího Hokage společně se Sarutobi Hiruzenem. Jeho touha po získání této pozice dokonce vedla k jeho spolčení s obávaným Hanzem ze Skryté deštné.
Ještě během druhé ninja války byl v aktivní službě jako ninja, i když už tehdy neměl oko.
Celou dobu tahá za nitky a ovlivňuje politiku vesnice.

Byl zapletem i v záležitosti kolem klanu Uchiha, když se klan snažil o převrat ve vesnici. Nasadil Uchihu Itachiho, aby pro něj dělal špicla ve vlastním klanu, a dokonce je možné, že přímo Danzo nařídil vyvraždění Uchihů, zby se vyhnul občanské válce, která by vedla ke zničení vesnice.
Itachi nakonec nebyl schopen zabít svého bratra Sasukeho a aby ho před Danzem ochránil, pohrozil, že pokud na něj někdo vztáhne ruku, vyzradí informace o špehování, vraždách a slabinách vesnice.

Danzova povaha

Danzo je chladný taktik, který namísto vyjednávání bez váhání použije sílu. Využije kohokoliv, přátel i nepřátel, aby dosáhl svých cílů.

Jako příklad uveďme útok Akatsuki v manze 419, které se nesnažil porazit, protože oslabili vesnici a autoritu Tsunade, což Danzovi hrálo do karet.
I když se tváří jako součást rady, kdykoliv se vyskytne výraznější hrozba, jedná na vlastní pěst, bez souhlasu Hokage. Má velký vliv na lidi kolem sebe; jeho kolegové radní, Mitokado Homura a Utatane koharu se často řídí především jeho radami.

I když se k Tsunade naoko chová uctivě, neuznává ji. Je to hlavně tím, že je vnučkou Prvního Hokage a stejně jako on a Třetí uznává učení a filosofii, která je Danzovi hodně proti mysli.
Danzou se od začátku snaží Tsunade svrhnout a stát se Hokagem, protože věří, že jedině on ví, co je pro budoucnost vesnice dobré.

I když jsou mu členové Rootu bezmezně oddaní, Danzou je přehnaně opatrný, a proto jim na jazyk umístil Prokletou pečeť, aby nemohli o Rootu nic prozradit. To ukazuje, jak je Danzou tajnůstkářský a naprosto pohrdá svými podřízenými.

Danzova současnost

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo útoku Akatsuki a zničení celé vesnice Nagatem, Tsunade upadla do komatu a Daimiyo (zemský pán) společně s radou rozhodl, že je třeba zvolit nového Hokage. Prozatím jím ustanovili Danza. Oficiálně se ale stane Hokagem až po řádných volbách, ve kterých hlasují všichni Jouninové z vesnice.

Proto se teď Danzo snaží vycházet každému vstříc a nechává na pokoji Naruta, i když by ho, jakožto Jinchuuriki, nejraději udržel co nejdéle ve vesnici.

Schopnosti

I když jsme zatím Danza neviděli použít žádné jutsu, Sai ukázal prokletou pečeť, kterou Danzo vytvořil. Pečeť se aktivuje pokud by člen Rootu chtěl promluvit o organizaci nebo přímo o Danzovi - pečeť ho paralyzuje a nebude moci mluvit ani se hýbat.

V manze 455 se ukázalo, že Danzou má Sharingan, takže může kopírovat. Nikde nebylo uvedené, že by měl i Mangekyou, takže o technikách Amaterasu a spol. se zatím uvažovat nemůže.

Další případné Danzovy techniky jsou neznámé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama